Rozhovor s Milošom Jesenským pre portál putnici.sk
Bol pre nás raj navždy stratený? Existujú pravidlá pre život s vílami? Možno urobiť interview s rusalkou? Musí Popoluška čakať na svojho princa? Dá sa cestovať prstom po mape? Ako si dohodnúť rande s amazonkou? Čo robiť, keď v bare stretnete Odina? O čom hovoria lovci upírov? Ako sa zaľúbiť do Zlatovlásky?
Kto bol inžinier Schauberger? – Impervium ako strategický materiál – Masakry v podzemných fabrikách a esesácke konvoje smrti – Kriegsmarine pri brehoch Argentíny – Hitlerovské enklávy v Južnej Amerike a tajomstvá UFO – Búrka na Kerguelenách
Technológia o polstoročia popredu – Supertajné zariadenie „Glocke“ – Životu nebezpečné žiarenie – Na čom pracoval profesor Gerlach? – Alternatíva k teórii relativity – Kozmický trenažér v hradných pivniciach – „Der Riese“: Gigantický podzemný labyrint – Lietajúce disky nad Ksiažom
Jubilejná kniha Miloša Jesenského po roku voľne nadväzuje na čitateľsky úspešnú antológiu „Moja láska, Snehulienka“. V jednom zo svojich príbehov autor prirovnal spisovateľa k potápačovi: "Ponoriť sa do hĺbky znamená pre tvorcu zobrať na seba podobné nebezpečenstvá ako potápač. Riskuje, že položí otázky, ktorých zodpovedanie si bude vyžadovať naozaj intenzívne sústredenie a neochvejnú disciplínu.
Keď som začiatkom leta 1999 písal článok, ktorý vyšiel v prvom čísle dnes už neexistujúceho časopisu „Skryté skutečnosti“pod názvom „Tajomní Etruskovia prehovorili“ ešte som netušil, že sa k problematike tajomného národa, ktorý sa v období od 8. do 1. storočia před n.l. zapísal do dejín Západu významnou
Anglický historik Peter Lavell a francúzsky inžinier Patrick Nevreux prichádzajú do Káhiry na pozvanie sira Olivera Guardnera, ktorému otec zanechal cennú zbierku staroegyptských artefaktov. Ten nestihol ukončiť pátranie po „univerzálnom poznaní“ a „zdroji mágie“, pretože v roku
Najnovší román Philippa Vandenberga začína dramatickou jazdou auta uháňajúceho v nočnej hmle po diaľnici z Ríma na sever. Kardinál Philippo Gonzaga a jeho osobný tajomník Giancarlo Soffici sa tak ocitajú na tajnej a delikátnej misii, keď vyvážajú z Talianska starobylé plátno s nevyčísliteľnou hodnotou.
Nič nie je nemožné a Mesiac máme na dosah ruky. Stačí, keď sa zapozeráme na nočnú oblohu s kosáčikom alebo kotúčikom mesiaca v splne, natiahneme k nemu ruku a umiestnime ho medzi končeky prsta a ukazováka. Tomuto spôsobu uvažovania prisudzuje Miloš Jesenský univerzálnu, hoci len symbolickú platnosť.
…keď bola Ellie malá, otec ju nazýval „Iskrička“. Vzbudil v nej túžbu po poznaní vesmírnych diaľok. Milovala ho, celé hodiny trávila pri malom rádiu a snažila sa nájsť na druhom konci sveta niekoho, kto jej odpovie. Snívala, že jedného dna dosiahne až k iným planétam, krúžiacich okolo cudzích sĺnk.
Prvým filmom o týchto dramatických a znepokojivých udalostiach bol televízny dokument Lindy Moulton-Howeovej, absolventky Stanfordskej univerzity v Connectitutu v odbore masovo-komunikačných prostriedkov, ktorá sa postupne profilovala na experta číslo jeden vo výskume mutilácií.