This book, which is a continuation of the previous work published by Royal Hawaiian Press, entitled Mooncave Mystery, by Robert K. Leśniakiewicz and Dr. Miloš Jesenský, which described the legend of the Mooncave. The authors write about their own search for this mysterious formation, whose characteristics are included in the first volume of their work. Although they did not find the Mooncave, they gave its two potential locations. There is also another possibility:
The legendary, half-artificial, half-natural geological formation over 20,000 years old is located somewhere on the Slovak-Polish border. Known to local residents, it was discovered in 1944 at the end of the Slovak National Uprising by a scholar and a soldier, who had to then flee from communists to France and then to the United States, where he revealed his find to the world in 1960s.What is the Mooncave? An extraordinary creation of Nature? The remnant of some visitor from outer space on Earth?
To łamigłówka, w której wszystkie elementy są jasne i przejrzyste, ale razem tworzą nieprzejrzystą całość.“ Te słowa napisał Stanisław Lem w swej kultowej powieści sensacyjnej „Katar” i one mogą służyć za motto do tego opracowania, które napisaliśmy po to, by pokazać Czytelnikowi, z jaką ciemną i nieprzejrzystą materią mamy do czynienia. Sprawa to bowiem niesłychana!
Je celkom príznačné, že do prvej päťky edície Monumenta Linguæ Slovacæ bolo zaradené aj nové komentované vydanie Alchydemie Magistra Frederika. Okrem iných otázok totiž znovu otvára aj tú, ako mapovať genézu slovenskej vedeckej terminológie. Jednoduchá odpoveď na ňu je hneď naporúdzi – treba archívnym výskumom nazhromaždiť čo najviac dát a podrobiť ich prísnej analýze a systematizácii. Niekto by si vedel predstaviť pri dnešných technických možnostiach aj vytáranie interaktívnych
Publikácia je antológiou autorových príspevkov, ktoré píše pre internetový portál i-Hodnoty od roku 2017. Výber 32 textov približujúcich zrozumiteľným jazykom často málo známe či naozaj neznáme stránky svetovej histórie, angažovaných umelcov, mysliteľov a štátnikov predovšetkým z ľavej časti politického spektra. Tematicky v nej dominujú námety sociálnej spravodlivosti, histórie práce a pracujúcich, socioekonomické úvahy či uplatňovanie ľudských práv a slobôd.
O tom, že ani Slovensku sa nevyhýbajú záhady a nevyriešiteľné udalosti či javy, ste sa mali možnosť presvedčiť už v prvej knihe Najväčšie záhady a mystériá Slovenska. Ani druhý diel však nie je o nič menej napínavý. Aj malé Slovensko totiž skrýva viacero tajomstiev, ktoré ani najmodernejšia veda stále nedokáže spoľahlivo vysvetliť. Sambucova šifra, tajomstvá košickej katedrály, desivé pohrebné rituály, aj stopy mimozemských civilizácií,
Kniha je pokusom o vyvrátenie jedného z najväčších evergreenov uhorkových sezón novinárov – mýtu o bermudskom trojuholníku a jemu podobných legiend. Autori sa tým však nezriekajú svojej viery v existenciu neidentifikovateľných lietajúcich (UFO) a podmorských (USO) objektov. Tieto fenomény skutočne jestvujú, no ich existencia bola, ako sa domnievajú, nejedenkrát zneužitá na najhoršie činnosti, aké pozná tento svet – ilegálny obchod s drogami, zbraňami a iným vojenským…
Rozhovor s Milošom Jesenským pre portál sufloviny.sk
Miloš Jesenský sa už niekoľko desaťročí venuje pátraniu po rôznych záhadných javoch a ich možnému vysvetleniu na Slovensku i v zahraničí. O svojich poznatkoch napísal mnoho kníh, napríklad Tajomné miesta Slovenska, Po stopách templárov na Slovensku, Čarodejnice, alchymisti a hľadači pokladov na Slovensku, Bohové a astronauti a veľa ďalších. So záhadológom…
„Nesmí se říkat to, co si člověk myslí a co by říci měl,“ stěžují si němečtí vědci Peter a Johannes Fiebagovi, kteří svou výzkumnou kariéru obětovali pátrání po mimozemské inteligenci. „Univerzitní systémy, které samy sebe potvrzují a jsou většinou naprosto zkostnatělé, podobně jako římská kardinálská kolegia, jen zřídka připustí, aby se na vedoucí místo dostali lidé, kteří smýšlejí jinak, kteří myslí v souvislostech a také dopředu. Smutným výsledkem je výchova směrem k vědci bez interdisciplinární páteře.“
Ľudí na celom svete odnepamäti vzrušovali podivuhodné prírodné úkazy či udalosti, ktoré si nedokázali vysvetliť. Vzbudzovali v nich zvedavosť i strach a často im pripisovali nadprirodzený pôvod a vlastnosti. Niektoré z nich pokrok vedy dokázal objasniť, mnohé však stále zostávajú zahalené