Nálepky

[ späť ]
Nálepky  Poklady

Súvisiace články: 1 - 10 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 Ďalšia strana Posledná strana

Najväčšie záhady a mystériá Slovenska 3

[Pridané: 25.07.2023 | počet zobrazení: 407]
Najväčšie záhady a mystériá Slovenska 3

Slovensko je plné záhad. Tajomné miesta s nevysvetliteľnými úkazmi, fragmenty krvavej histórie či zvesti o bájnych bytostiach a magických predmetoch predstavujú takmer nevyčerpateľný zdroj tajomstiev. Tušili ste, že na našom území sa kedysi mohli pohybovať vlkolaci? Alebo že v Urbanovej veži v Košiciach dodnes máme ducha? Prečítajte si o ďalších fascinujúcich a neobjasnených záhadách, ktoré mnohým nedávajú spávať a nútia ich vracať sa na miesta, na ktorých zažili čosi nepochopiteľné. Autori Miloš Jesenský a PetrKoutský vás presvedčia o tom, že aj v naoko prebádanom svete je stále čo objavovať.

viac…

Return to Mooncave

[Pridané: 22.10.2020 | počet zobrazení: 1125]
Return to Mooncave

This book, which is a continuation of the previous work published by Royal Hawaiian Press, entitled Mooncave Mystery, by Robert K. Leśniakiewicz and Dr. Miloš Jesenský, which described the legend of the Mooncave. The authors write about their own search for this mysterious formation, whose characteristics are included in the first volume of their work. Although they did not find the Mooncave, they gave its two potential locations. There is also another possibility:

viac…

The Mooncave Mystery

[Pridané: 20.08.2020 | počet zobrazení: 1175]
The Mooncave Mystery

The legendary, half-artificial, half-natural geological formation over 20,000 years old is located somewhere on the Slovak-Polish border. Known to local residents, it was discovered in 1944 at the end of the Slovak National Uprising by a scholar and a soldier, who had to then flee from communists to France and then to the United States, where he revealed his find to the world in 1960s.What is the Mooncave? An extraordinary creation of Nature? The remnant of some visitor from outer space on Earth?

viac…

Najväčšie záhady a mystériá Slovenska 2

[Pridané: 22.10.2019 | počet zobrazení: 1257]
Najväčšie záhady a mystériá Slovenska 2

O tom, že ani Slovensku sa nevyhýbajú záhady a nevyriešiteľné udalosti či javy, ste sa mali možnosť presvedčiť už v prvej knihe Najväčšie záhady a mystériá Slovenska. Ani druhý diel však nie je o nič menej napínavý. Aj malé Slovensko totiž skrýva viacero tajomstiev, ktoré ani najmodernejšia veda stále nedokáže spoľahlivo vysvetliť. Sambucova šifra, tajomstvá košickej katedrály, desivé pohrebné rituály, aj stopy mimozemských civilizácií,

viac…

Najväčšie záhady a mystériá Slovenska

[Pridané: 06.10.2017 | počet zobrazení: 3814]
Najväčšie záhady a mystériá Slovenska

Ľudí na celom svete odnepamäti vzrušovali podivuhodné prírodné úkazy či udalosti, ktoré si nedokázali vysvetliť. Vzbudzovali v nich zvedavosť i strach a často im pripisovali nadprirodzený pôvod a vlastnosti. Niektoré z nich pokrok vedy dokázal objasniť, mnohé však stále zostávajú zahalené

viac…

Myslím, že Koscelisko je pre náš región niečo podobné ako Akropola pre Atény

[Pridané: 18.04.2016 | počet zobrazení: 1696]
Myslím, že Koscelisko je pre náš región niečo podobné ako Akropola pre Atény

Rozhovor s Milošom Jesenským kysuckyvecernik.sk

Najviditeľnejšie zmeny sa asi prejavili v skanzene na Vychylovke, či už ide o vybudovanie budovy železničnej stanice, ktorá umožňuje zvýšiť komfort a úroveň služieb poskytovaných návštevníkom alebo náročnú rekonštrukciu úzkorozchodnej trate historickej lesnej železnice, ktorá prepojila Kysuce s Oravou a umožňuje prezentačné jazdy po unikátnom úvraťovom systéme v celom rozsahu až po sedlo Beskyd.

viac…

Kopija, koruna a kríž

[Pridané: 23.08.2010 | počet zobrazení: 1699]
Kopija, koruna a kríž

Stredovekú „reportáž“ o objavení relikvie – Kristovho kríža napísal už v druhej polovici 8. storočia anglosaský básnik Cynewulf, o ktorom dnes veľa nevieme. Literárna veda ho stotožňuje s opátom mercijského kláštora v Peterborough, inokedy zase s lindisfarnským biskupom alebo s anonymným účastníkom cirkevného

viac…

Tajomstvo zámku Krzystopór

[Pridané: 11.04.2010 | počet zobrazení: 2574]
Tajomstvo zámku Krzystopór

Milan Kučera (1973) je nadšeným moravským bádateľom, dlhoročným členom KPU Plzeň a šéfom pobočky OTAR Morava. V minulosti pôsobil ako tajomník a duchovný Náboženskej spoločnosti českých unitárov v Olomouci. Vo svojich prednáškach a výskumoch sa sústreďuje predovšetkým na skryté súvislosti literárnej tvorby u Karla Hynka Máchu, Júliusa Zeyera, či Bohuslava Reyneka, skryté súvislosti architektúry, tajné spoločnosti a symboliku.

viac…

Čarodejnice, alchymisti a hľadači pokladov

[Pridané: 13.12.2009 | počet zobrazení: 2784]
Čarodejnice, alchymisti a hľadači pokladov

Kniha „Čarodejnice, alchymisti a hľadači pokladov“ podľa Miloša Jesenského nie je ani tak výsledkom dlhého a namáhavého putovania dejinami, ako skôr zápisníkom, ktorý si jej tvorcovia písali na úteku. Hlavným dôvodom tejto cesty bola nepochybne túžba utiecť pred skutočnosťou, v ktorej sme si tak podobní našim predchodcom.

viac…

Po stopách templárov na Slovensku

[Pridané: 29.10.2008 | počet zobrazení: 3576]
Po stopách templárov na Slovensku

Naše rozprávanie, v ktorom vystupujú rytieri v bielych plášťoch s červeným krížom, v ktorom nájdete cvendžanie mečov, hrdinské činy pod orientálnym slnkom i v krajoch zovretých karpatskými lesmi, záhady, ktorými boli rytieri obklopení, vychádza predovšetkým z veľkého rešpektu pred tradíciou.

viac…
Súvisiace články: 1 - 10 / 16
Prvá strana Predošlá strana 1 2 Ďalšia strana Posledná strana

počet prístupov od 10.02.2007: 744763
počet prístupov dnes: 121