Otevřenítéto knihy a nebezpečný výstup do hor mají jedno společné: oboje podnikáte na vlastní riziko. Na jejíchstránkách vykonáte vzrušující, často až děsivou výpravu za temnými tajemstvímiTater a Babí hory. Předvašimaočimaožijí bizarní, dodnes nevyřešené zločiny a tragédie, zlověstnépřízraky, nečekanáneštěstí, strašidelná zjevení a příběhy, které je lepší nevyprávět. Svědectví očitých svědkůparanormálníchjevů, jakož i hrozivé legendy zarámované do atraktivní, ale nebezpečné scenérie sněhem pokrytých štítů, kde vedleřídkého vzduchu, zrádného terénu a nevyzpytatelného počasí číhají na návštěvníky hrozby, které ani nepatří do našehosvěta. Pokudsezačtete do těchtostránek, váš pohled na hory už nikdy nebude takový, jakýmbylpředtím.
Otvorenie tejto knihy a nebezpečný výstup do hôr majú jedno spoločné: Oboje podnikáte na vlastné riziko. Neobjasnená kauza zmiznutia chovankýň z viktoriánskeho penziónu v Austrálii, záhadné tragédie v marylandských lesoch alebo dráma Ďatlovovej expedície v uralskom pohorí rozhodne nezaostávajú za mysterióznymi udalosťami v Tatrách, na Babej hore, v Čiernom lese či v Tribeči, takisto spojenými s prejavmi nevysvetliteľných síl. Údajné prízraky, mimozemšťania, pozorovania UFO, časové posuny či portály do iných svetov tvoria už neodmysliteľné kulisy v horských plenéroch týchto príbehov. Budeme teda ďalej pokračovať v pátraní po zahynutých a zmiznutých ľuďoch, ktorých stopy končia v Tribeči a v iných tajuplných pohoriach sveta. A pokiaľ sa začítate do týchto stránok, váš pohľad na hory už nikdy nebude takým, akým bol predtým.
Bájne bytosti, svety plné mágie a dobrodružstiev – práve preto tisícky čitateľov siahajú po žánri fantasy. Ako však takéto knihy vznikajú? A čo ich tvorcovia – sú zahalení rúškom tajomna rovnako ako ich príbehy? Zostavovateľ knihy Miloš Jesenský, sám lovec záhad a paranormálnych javov, vyspovedal šesticu významných postáv fantasy žánru na Slovensku. Juraj Červenák, Lívia Hlavačková, Alexandra Pavelková, Katarína Soyka, Daniel Šmihula a Ondrej Trepáč vás zavedú do najtajnejších zákutí svojej tvorby, ako aj slovenského a českého fandomu. Všetci respondenti i zostavovateľ sú totiž jeho živou históriou. Kniha je jedinečná aj svojím poznámkovým aparátom a zhrnutím histórie slovenského i svetového fandomu. Je určená nielen „pamätníkom“, ktorí kedysi príbeh vzniku slovenskej fantastiky priamo zažívali, ale aj tým, ktorí ešte len začínajú navštevovať Rokfortskú akadémiu či legendárne cony.
The railway network covers all continents of our world – except Antarctica – and passenger and freight trains run on it. And everything would be fine, if not for the fact that all these railway lines have become a kind of folklore, an integral part of which are ghosts and specters – of people and trains. And this book is about them.
Otvorenie tejto knihy a nebezpečný výstup do hôr majú jedno spoločné: Oboje podnikáte na vlastné riziko. Na jej stránkach vykonáte vzrušujúcu, často až desivú výpravu za temnými tajomstvami Tatier a Babej hory. Pred vašimi očami ožijú bizarné, dodnes nevyriešené zločiny a tragédie, zlovestné prízraky, nečakané nešťastia, strašidelné zjavenia a príbehy, ktoré je lepšie nerozprávať. Svedectvá očitých svedkov paranormálnych javov, ako aj hrozivé legendy zarámované do atraktívnej, ale nebezpečnej scenérie snehom…
Slovensko je plné záhad. Tajomné miesta s nevysvetliteľnými úkazmi, fragmenty krvavej histórie či zvesti o bájnych bytostiach a magických predmetoch predstavujú takmer nevyčerpateľný zdroj tajomstiev. Tušili ste, že na našom území sa kedysi mohli pohybovať vlkolaci? Alebo že v Urbanovej veži v Košiciach dodnes máme ducha? Prečítajte si o ďalších fascinujúcich a neobjasnených záhadách, ktoré mnohým nedávajú spávať a nútia ich vracať sa na miesta, na ktorých zažili čosi nepochopiteľné. Autori Miloš Jesenský a PetrKoutský vás presvedčia o tom, že aj v naoko prebádanom svete je stále čo objavovať.
6 sierpnia 1945 r. nasza cywilizacja weszła w nową erę – atomową. Przykre, iż wspomniana data nie upamiętnia zbudowania pierwszej elektrowni, statku, albo lodołamacza, tylko wybuch bomby atomowej o mocy 15–20 kiloton trotylu. Tylko jedna wystarczyła, by duże miasto zniknęło z powierzchni Ziemi, a 80 tys. ludzi zginęło na miejscu. Użycie broni jądrowej stało się punktem zwrotnym II wojny światowej i historii ludzkości w ogóle, choć tak naprawdę wybuchy atomowe miały miejsce wcześniej, że wspomnimy tylko test Trinity z 16 sierpnia 1945 r., albo niemieckie próby na Rugii i Ohrdruf jeszcze w 1944.
It is an unheard of case! A huge flying machine measuring 60×64 m and weighing 300 tons disappears without a trace in the gloom of the Malayan night! The search for six years is still fruitless, and there is not even a fixed location for a possible catastrophe! And it would seem that it was all happening in a world where satellites and sensors are able to hear a mouse sneeze from thousands of kilometers away … – and despite all this, the waters of the Indian Ocean or any other sea were forever closed over MH-370.
Je celkom príznačné, že do prvej päťky edície Monumenta Linguæ Slovacæ bolo zaradené aj nové komentované vydanie Alchydemie Magistra Frederika. Okrem iných otázok totiž znovu otvára aj tú, ako mapovať genézu slovenskej vedeckej terminológie. Jednoduchá odpoveď na ňu je hneď naporúdzi – treba archívnym výskumom nazhromaždiť čo najviac dát a podrobiť ich prísnej analýze a systematizácii. Niekto by si vedel predstaviť pri dnešných technických možnostiach aj vytáranie interaktívnych
This book, which is a continuation of the previous work published by Royal Hawaiian Press, entitled Mooncave Mystery, by Robert K. Leśniakiewicz and Dr. Miloš Jesenský, which described the legend of the Mooncave. The authors write about their own search for this mysterious formation, whose characteristics are included in the first volume of their work. Although they did not find the Mooncave, they gave its two potential locations. There is also another possibility: